Під час війни діти страждають так само, як і дорослі. Вони не можуть до кінця зрозуміти, що відбувається навколо, та чому звичайне життя пішло шкереберть. Для кожної матері та кожного батька критично важливо задовольнити потреби дитини, а заразом не забувати про власне самопочуття, аби мати можливість якнайкраще піклуватися про малечу.
Зібрали для вас кілька порад, які допоможуть підтримати дитину і себе у воєнний час. Зберігайте допис та діліться ним із тими, хто також потребує підтримки!
✅ Плануйте, мрійте, розмовляйте про майбутнє, а не теперішнє. Як вам, так і дитині важливо розуміти, що війна обов’язково закінчиться, і після неї усе повернеться до норми.
✅ Не звинувачуйте себе у тому, що щось зробили не так. Усі ми насамперед люди, тож у критичній ситуації нормально піддаватися емоціям та припускатися помилок. Найкраще, що ви можете зробити — зробити висновки та рухатися далі.
✅ Забезпечуйте не лише потреби дитини, але й власні: спіть, їжте, спілкуйтеся. Дітям важливо бачити у батьках приклад зібраності, піклування про себе та спокою. Ваше здоров’я та гарне самопочуття є гарантією кращого догляду за дитиною.
✅ Не бійтеся звернутися по допомогу — як психологічну, так і матеріальну.
✅ Не замикайтеся у собі. Говоріть із навколишніми та дитиною про власні емоції та почуття, запитуйте про те, що відчуває малеча, про що думає, через що хвилюється.
І найголовніше — не втрачайте віру у те, що все буде добре. Якщо зараз ви й почуваєтеся розгублено, тривожно або роздратовано, відчуваєте біль та безсилля, життя обов’язково налагодиться, і ночі у бомбосховищах стануть просто спогадом. Бережіть дитину та не забувайте про себе.
Інформаційні матеріали «Психологічна турбота про дітей під час військових дій:
Всеукраїнський розклад (психологічні хвилинки): https://mon.gov.ua/ua/vseukrayinskij-rozklad
Проєкт психологічної підтримки «ПОРУЧ» - https://poruch.me/
https://mon.gov.ua/ua/news/metodichni-rekomendaciyi-persha-psihologichna-dopomoga-algoritm-dij?fbclid=IwAR1KlhZ9zxdPhYiyzPp3N4aVlAeHmbbUhQLZ2AsE-vnfaTQAOd4VEl5wkPw
Презентація на тему: "Психологічна підтримка під час війни" https://vseosvita.ua/library/psihologicna-pidtrimka-pid-cas-vijni-za-materialami-svitlani-rojz-557932.html